ŞİRKET PROFİLİ

Biz kimiz

1996 yılında Antalya’ da kurulan Kristal, kısa sürede profesyonel mutfak ekipmanları alanında lider, Türk üretici firması olmayı başardı.

Şirketimiz; mutfak ekipmanları, soğuk odalar ve açık büfeler olmak üzere her biri birbirinden bağımsız, ayrı yönetim ve mühendislik birimlerine sahip 3 farklı grupta yapılanmıştır.

Ar-Ge ve ürün yelpazemizin üstün kalitesine büyük önem veriyoruz. Ekibimiz; hızlı problem çözümü ve partnerlerimiz aracılığı ile yüksek değerli imaj oluşturma imkanı sağlar.

Kristal ihracat ağı; Asya, Avrupa ve Afrika’ da 85 den fazla ülkeden oluşmaktadır. Otel, restaurant, fırın, bar, pastane, dondurma dükkanı, kafeterya, okul, hastane ya da süpermarket… aklınıza gelebilecek her alanda ihtiyacınıza cevap verecek doğru ürünü üretiyoruz.

KRİSTAL İMZASI

Kalite ve sürdürülebilir uygulamalara olan bağlılığımız, koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla ISO 9001, ISO 14001, CE ve TSE sertifikaları ile belgelenmiştir.

Bu amaçla, müşteri gereksinimleri en etkili şekilde yansıtılır ve yerine getirilir.

Mükemmel sonuçlar vermeye ve sürekli iyileşmeye odaklı bağlılığımız, bizi Türkiye sınırlarının ötesinde pazar lideri kılmıştır. Yalnızca ürettiğimiz ve tedarik ettiğimiz ürünler için değil sağladığımız üst düzey müşteri servisleri için de gururluyuz.

Kristal Endüstiyel, cnc tabanlı makinelerle kusursuz üretime odaklanan çalışma ağı ve 75.000 m2’lik alana sahip 330 personelden oluşan uzman, dinamik ve yenilikçi ekibinin özverilerileriyle kendi üretim hattını kurmuştur.

HİKAYEMİZ
timeline_pre_loader

1955

Otelcilik sektörüne yapılan yatırımlar ve ilk otelimizin lansmanı ile Kilit Grup’un kurulması.

1996

İlk hedefi yurtiçinde otelicilik sektörüne ürün ve hizmetler sunmak olan Kristal Endüstriyel kuruldu.

2000

Kristal, Akdeniz Bölgesi’nde sektörün lider markalarından biri oldu.

2006

Yeni fabrikamız kuruldu ve ileri teknoloji üretime geçildi.

2008

Yurtiçinde daha rekabetçi olmak ve dünyanın hızla büyüyen taleplerine cevap vermek için ilk ihracat faaliyetlerine başlandı.

2014

Fabrikamızda yılda 10.000 soğutma ünitesi üretim kapasitesine ulaşıldı.

2015

Önümüzdeki dönemde sürdürülebilir üretimin lideri haline gelmek için Kristal, çevre dostu üretime geçti.
PROFESYONEL MUTFAK EKİPMANLARI

Mükemmelliğe ve sürekli gelişime yönelik tasarımımızla, Profesyonel Mutfak Ekipmanları pazarının önde gelen üreticilerinden biri olmayı başardık. Sunduğumuz üstün kalite ürünler ve hizmetlerimizle gurur duyuyoruz.

75.000 m2 alan üzerinde kurulu olan fabrikamızda CNC lazer kesim ve robotik kaynak makinalarıyla son teknoloji üretim yapılmaktadır.

Kristal Endüstriyel bünyesinde; yönetim, Ar-Ge ve üretim bölümlerinde alanında uzman toplam 330 çalışan bulunmaktadır.

TEMEL DEĞERLERİMİZ

Müşterilerimizin ihtiyaç ve arzularını biliyoruz ve en küçük gereksinimleri bile ele alan A’ dan Z’ ye çözümler sunuyoruz.

Temel hedeflerimiz:

-Yüksek kaliteli ürünler üretmek ve güvenilir bir profesyonel felsefe uygulamak.

-İlk günden itibaren tüm küresel ortaklarımıza kusursuz bir iş yapısı sağlamak.

-En yüksek uluslararası kalite standartlarını taahhüt etmek ve sektörümüzde ileri teknoloji şirketlerinden biri olmak.

0
ÜLKE
0
PROJE
0
ULUSLARARASI İŞ ORTAĞI
KRİSTAL İMZASI

Hikayenin başladığı yerde mükemmelliğe ulaşmanın temelleri atılıyor…

Kristal Endüstriyel, Türkiye’ nin katering ve otelcilik odaklı grup şirketlerinden biri olan Kilit Grup’ un bir parçasıdır. Kilit Grup serüvenine 1955 yılında başladı ve yaklaşık 65 yıl sonra 5 farklı sektörde 10 farklı marka olmayı başardı.

Başarımızı; güçlü planlama, etkili strateji ve mükemmellik peşinde sürdürdüğümüz arayışa borçluyuz. İlk günden bu yana, müşteri ihtiyaçlarımızın derin alayışı ve tüketici odaklı pazarlama stratejimiz gerçekleştirdiğimiz her şeyin temeli olmuştur.

 

Ramazan Kaynakçı – General Manager