Hikayenin başladığı yerde mükemmelliğe ulaşmanın temelleri atılıyor

Kilit Grubu’nun yolculuğu 1955 yılında Antalya’da yeni bir otel markası yaratılmasıyla başladı. 40 yıl sonra, 20 beş yıldızlı otel ve 3 farklı markadan oluşan bu zincirin sürekli gelişimi ile birinci sınıf mutfak ekipmanlarına olan talep yüksekti. Ana tedarikçiler teslim süresi, kalite standardı ve ürün tasarımı açısından ihtiyaç duyulan kalite gereksinimlerini karşılayamadılar, bu nedenle Crystal Industrial bu boşluğu gidermek için oluşturuldu.

Bu noktada Kilit Grubu sahipleri, otel zincirlerimiz için mutfak ekipmanları konusunda her türlü özel ihtiyaca yönelik yeni bir fabrika kurmayı düşünmeye başladılar.

1996 yılında yeni fabrikanın inşası kararı alındı. Kristal daha sonra Antalya’daki Kilit Grubu’nun yeni bir üyesi olarak doğdu ve ilk otel markamızın ismini aldı.

Başarımız, büyük planlama, etkili strateji ve mükemmellik arayışının bir sonucudur. İlk günden bu yana, müşteri ihtiyaçlarımızı derinlemesine anlamanın yanı sıra, tüketici odaklı bir pazarlama felsefesi yaptığımız her şeyin özü olmuştur.

Crystal Industrial, sadece Türkiye’de değil, Akdeniz bölgesinde lider bir profesyonel mutfak ekipmanları üreticisi haline gelmiştir. Deneyimli bir yönetim ekibi ve dinamik kadrosu ile modern teknolojiyi takip ediyor ve uyguluyoruz.