ŞİRKET PROFİLİ

BİZ KİMİZ?

1996 yılında Antalya’ da kurulan firmamız, Türkiye’ de kısa sürede profesyonel mutfak ekipmanları alanında lider ve yerli üretici firmalarından biri olmayı başarmıştır.

Şirketimiz; endüstriyel mutfak ekipmanları, soğuk odalar, dondurma makine ve yan ekipmanları, et kesme ve işleme makineleri ve açık büfeler olmak üzere her biri birbirinden bağımsız, ayrı yönetim ve mühendislik birimlerine sahip gruplarda yapılanmıştır.

 

 

Ar-Ge merkezimizde yapılan çalışmalar, günümüz teknolojisinin an be an takibi ve inovatif geliştirmelerimiz ile ürünlerimizin dünya standartlarını karşılayacak nitelikte olmasına önem vermekteyiz. Ekibimizin hızlı aksiyon alma kabiliyeti ve 5 kıtada yer alan partnerlerimizin de desteği ile kalitemizi sadece kendi ülke sınırlarımızda değil, tüm dünya üzerinde sürdürme hedefindeyiz.

Kristal ihracat ağı; 5 farklı kıtada, 85 den fazla ülkeden oluşmaktadır. Otel, restoran, fırın, bar, pastane, dondurma dükkanı, kafeterya, okul ya da hastane. İhtiyaç duyabileceğiniz tüm endüstriyel mutfak, büfe, et kesme-işleme makineleri ve dondurma makine-ekipmanlarını yerli üretim farkı ile bünyemizde üretmekteyiz.

KRİSTAL İMZASI

Kalite ve sürdürülebilir uygulamalara olan bağlılığımız, koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla ISO 9001, ISO 14001, CE ve TSE sertifikaları ile belgelenmiştir.

Bu amaçla, müşteri gereksinimleri en etkili şekilde ve en kısa sürede yerine getirmek misyonumuzdur.

Mükemmel sonuçlar vermeye ve sürekli iyileşmeye odaklı bağlılığımız, bizi Türkiye sınırlarının ötesinde çoğu ülkede de pazar lideri firmalardan biri kılmıştır. Yalnızca ürettiğimiz ve tedarik ettiğimiz ürünler için değil sağladığımız üst düzey satış sonrası hizmet konusunda da iddialıyız.

CNC tabanlı makinelerimizle kusursuz üretime odaklanan çalışma ağımızı,130.000 m2’lik fabrikamızda 500 personelden oluşan uzman, dinamik ve yenilikçi ekibimizin özverileriyle her geçen gün büyütüyoruz.

HİKAYEMİZ
timeline_pre_loader

1955

Otelcilik sektörüne yapılan yatırımlar ve ilk otelimizin lansmanı ile Kilit Grup’un kurulması.

1996

İlk hedefi yurtiçinde otelicilik sektörüne ürün ve hizmetler sunmak olan Kristal Endüstriyel kuruldu.

2000

Kristal, Akdeniz Bölgesi’nde sektörün lider markalarından biri oldu.

2006

Yeni fabrikamız kuruldu ve ileri teknoloji üretime geçildi.

2008

Yurtiçinde daha rekabetçi olmak ve dünyanın hızla büyüyen taleplerine cevap vermek için ilk ihracat faaliyetlerine başlandı.

2014

Fabrikamızda yılda 10.000 soğutma ünitesi üretim kapasitesine ulaşıldı.

2015

Önümüzdeki dönemde sürdürülebilir üretimin lideri haline gelmek için Kristal, çevre dostu üretime geçti.
PROFESYONEL MUTFAK EKİPMANLARI

Mükemmelliğe ve sürekli gelişime yönelik tasarımımızla, Profesyonel Mutfak Ekipmanları pazarının önde gelen üreticilerinden biri olmayı başardık. Sunduğumuz üstün kalite ürünler ve hizmetlerimizle gurur duyuyoruz.

130.000 m2 alan üzerinde kurulu olan fabrikamızda CNC lazer kesim ve robotik kaynak makinalarıyla son teknoloji üretim yapılmaktadır.

Kristal Endüstriyel bünyesinde; yönetim, Ar-Ge ve üretim bölümlerinde alanında uzman toplam 500 çalışan bulunmaktadır.

TEMEL DEĞERLERİMİZ

Müşterilerimizin ihtiyaç ve arzularını biliyoruz ve en küçük gereksinimleri bile ele alan A’ dan Z’ ye çözümler sunuyoruz.

Temel hedeflerimiz:

  • Yüksek kaliteli ürünler üretmek ve müşterilerimizle uzun soluklu sürecek güven temelli ilişkiler kurmak
  • İlk günden itibaren tüm küresel ortaklarımıza kusursuz bir iş yapısı sağlamak.
  • En yüksek uluslararası kalite standartlarını taahhüt etmek ve sektörümüzde ileri teknoloji şirketlerinden biri olmak.
85 ülke
0
ÜLKE
0
PROJE
0
ULUSLARASI İŞ BİRLİĞİ
KRİSTAL İMZASI

Hikayenin başladığı yerde mükemmelliğe ulaşmanın temelleri atılıyor…

Kristal Endüstriyel, Türkiye’nin catering ve otelcilik odaklı grup şirketlerinden biri olan Kilit Grup’ un bir parçasıdır. Kilit Grup serüvenine 1955 yılında başladı ve yaklaşık 65 yıl sonra 5 farklı sektörde 10 farklı marka olmayı başardı.

Başarımızı; güçlü planlama, etkili strateji ve mükemmellik peşinde sürdürdüğümüz arayışa borçluyuz. İlk günden bu yana, müşteri ihtiyaçlarımızın derin anlayışı ve tüketici odaklı pazarlama stratejimiz gerçekleştirdiğimiz her şeyin temeli olmuştur.

 

Ramazan Kaynakçı – General Manager